5. Otwarte Mistrzostwa Częstochowy Nordic Walking


Post z dnia 2019-06-10W niedzielę 9. czerwca, odbyła się 5. jubileuszowa edycja Otwartych Mistrzostw Częstochowy Nordic Walking. Na starcie zameldowało się ponad 200 zawodników z całej Polski.

Do "Świętego Miasta" zjechali się kijkarze z Katowic, Kielc, Warszawy, Bełchatowa, Tarnowskich Gór, Oleśnicy oraz bliższych i dalszych okolic Częstochowy. Ilość zawodów, w których można wystartować jest bardzo duża, frekwencja cieszy tym bardziej! Wystartować można było na dwóch dystansach: rekreacyjnym-5 km i profesjonalnym- 10 km. Na pierwszym rywalizację open wygrała Alicja Bugała z Nordic Team Częstochowa,przed Jagodą Kozłowska z Dynamic Poznań i Bronisławem Kasprzakiem z Wręczycy Wielkiej. Dystans profesjonalny wygrał Patryk Kołek z Kabex Podkowa Janów, przed kolegą z drużyny Dariuszem Bińczykiem i Piotrem Niechwiejczykiem z Opel Active Team Świętochłowice. Na dystansie 300 m dla najmłodszych, wystartowały 24 dzieciaki. Mimo żaru z nieba wszyscy zawodnicy bezpiecznie dotarli do mety! 

Imprezę udało się zorganizować dzięki pomocy Nordic Team Częstochowa, grupie 30 wolontariuszy Wolontariatu Jest Lepiej oraz dzięki naszym sponsorom i partnerom! Po raz kolejny wsparli nas: Browar Wąsosz, Cementownia Warta S.A., Hotel IBIS Częstochowa, Makar Hurtownia Spożywcza, MOSIR Częstochowa, Alfa Sosnowscy S.C., Magus Ubezpieczenie i Finanse, Cartel Mexican Bar, Studio Snu Czak, Wodociągi Częstochowskie! dziękujemy Wam po stokroć, ponieważ organizacja tegorocznych mistrzostw była trudniejsza niż w latach poprzednich. Za piękne zdjęcia dziękujemy Piotrowi Ludzińskiemu!

Oczywiście gratulujemy wszystkim zawodnikom i serdecznie zapraszamy za rok!

Jest Lepiej