Nordic Team Częstochowa 2. drużyną w kraju!

Post z dnia 2019-09-20

Zawodnicy Nordic Teamu wywieźli z Hajnówki 30 pucharów, święcili triumfy indywidualne i na poszczególnych dystansach, a co najważniejsze wywalczyli srebrny medal klasyfikacji drużynowej!

Dziesiata edycja Pucharu Polski Nordic Walking była też najlepszym sezonem w historii częstochowskiego klubu. "Żółtki" zdobyli 2. miejsce w klasyfikacji generalnej,
2. miejsce na dystansie 5-ciu kilometrów, 2. miejsce na dystanse 10-ciu kilometrów oraz 4. (nieco krzywdzące) miejsce na dystansie półmaratonu. Wielu naszych zawodników stawało na podium indywidualnie, prawie we wszystkich kategoriach wiekowych od najmłodszych po te najstarsze! Pierwsze miejsce i Puchar Polski Nordic Walking 2019 wywalczyła na dystansie półmaratonu nasza instruktorka Agnieszka Paprotna, Ewa Dusiel i Jarek Pietrzyk zajęli 4-te miejsca na dystansie 10-ciu kilometrów, a Marek Czakiert był sędzią podczas kilku etapów. Poniżej indywidualne osiągniecia Nordic Teamu, który z wieklą dumą wspieramy!