Śmiało możemy powiedzieć, że są to bardzo aktywne wakacje!


Post z dnia 2019-07-07W miniony piątek, 5. lipca instruktorzy Jest Lepiej udali się do Wojkowic Kościelnych, gdzie poprowadzili trening nordic walking dla prawie setki amatorów chodzenia z kijami! Zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta i Gminy Siewierz "Zagłębiowski Kurs Nordic Walking" miał na celu propagowanie zdrowego, aktywnego trybu życia oraz pokazanie, że nordic jest dla każdego. Czy się udało?

To było wyzwanie, grupa prawie sto osób: kilka osób, które miały kije po raz pierwszy, spora grupa już doświadczonych kijkarzy, osoby młodsze i te trochę starsze, ale... Michał, Jarek i Agnieszka dali radę! Michał powiedział o zaletach chodzenia z kijami, przypomniał jak dobrać sprzęt i przeprowadził energetyczną rozgrzewkę. Potem krótki instruktaż marszu i przeszliśmy do działania. Trochę podstaw, a potem marsz i sporo ćwiczeń technicznych, wzmacniających, coś dla każdego! Przeszliśmy około 5 km, wszyscy lekko zmęczeni, ale zadowoleni. na koniec rozciąganie! Czyli, porządny, prawidłowy trening i wiele przekonanych osób, które myślały, że kijki, to spacer... nie! To Świetny ogólnorozwojowy, wzmacniający trening całego ciała, a i umysłu! 

Brawo Stowarzyszenie zaświetną inicjatywę, którą wsparł, jako partner główny PKN ORLEN, a Honorowym Patronatem wydarzenie objęli Parlamentarzyści – Senator RP Arkadiusz Grabowski oraz Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel.
Patronat Medialny nad wydarzeniem objęło TVP Sport.