Bieg Pamięci Bitwy pod Mokrą

1. września w Mokrej w Gminie Miedźno odbyła się pierwsza, historyczna edycja biegu, upamiętniająca bohaterskich żołnierzy, którzy stoczyli jedną z pierwszych bitew II Wojny Światowej.

Na zaproszenie i we współpracy z władzami gm. Miedźno i Pana wójta Piotra Derejczyka zorganizowaliśmy „Bieg Pamięci Bitwy pod Mokrą”. Bieg był częścią bogatych obchodów 80. roczniczy wybuchu II wojny, wśród których była inscenizacja Bitwy, koncert zespołu historyczno-patriotycznego, czy koncertu orkiestry dętej z Miedźna.

Na starcie stanęło 298 biegaczy, którzy w 33-stopniowym upale do pokonania mieli 10-cio kilometrową trasę. Rywalizację open mężczyzn wygrał Mateusz Pawełczak (34:58), na drugim miejscu zameldował się Robert Pieprzycki (35:44), a na trzecim miejscu metę przekroczył Piotr Magiera(36:17). Rywalizację pań wygrała Sylwia Ślęzak (40:02), przed Barbara Noga (40:46) i Agnieszka Czyżewska (45:46).
Swój bieg miały tez dzieci, których na starcie stanęło… 139! Były i dwulatki i nastolatkowie, wspaniale było patrzeć, jak dzielnie pokonują 500 metrów. Dla niektórych, była to pierwsza sportowa rywalizacja w życiu. Tu nie nagradzaliśmy najlepszych, bo w tym biegu, KAŻDY dzieciak był ZWYCIĘZCĄ!

Jesteśmy dumni, że mogliśmy byc częścia tego wydarzenia! dziękujemy za zaufanie władzom gminy. i ogromne podziękowania dla naszych wspaniałych, niezawodnych wolontariuszy, bez których takie imprezy nie mogą się udać!

Cieszymy się, że Wam się podobało i mamy nadzieję, że spotkamy się na 2. Biegu Pamięci Bitwy pod Mokrą w 2020 roku.