NASZ ZESPÓŁ

JESTEŚMY GRUPĄ PASJONATÓW KTÓRZY UWIELBIAJĄ DZIAŁAĆ I POMAGAĆ! ŻYJEMY AKTYWNIE #BOTAKJESTLEPIEJ

Michał Zarębski

Pomysłodawca i założyciel Jest Lepiej, fizjoterapeuta, sportowiec i promotor zdrowego trybu życia

Przedsiębiorczy fizjoterapeuta, promotor zdrowego i aktywnego trybu życia. Szkoleniowiec, trener, organizator imprez sportowych. Absolwent Fizjoterapii AWF we Wrocławiu, uczestnik licznych kursów i konferencji z zakresu fizjoterapii, przedsiębiorczości i rozwoju osobistego.  Aktywny sportowiec, maratończyk,miłośnik nordic-walking, biegania, pływania i morsowania. Mistrz Polski Instruktorów Nordic-Walking oraz Mistrz Polski wśród zawodników, zdobywca Pucharu Polski. Organizator i dyrektor Częstochowskiego Biegu Niepodległości, Biegu Bitwy pod Mokrą i Otwartych Mistrzostw Częstochowy Nordic-Walking.

Aktualnie w trakcie studiów Terapii Czaszkowo-Krzyżowej.

Prywatnie człowiek o niezłomnej wierze w ludzi, szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci. Uwielbiam słowo „holistyka” – ponieważ doświadczenie w pracy z pacjentem nauczyło mnie, że bez holistycznego podejścia do drugiego człowieka nie ma skutecznej terapii – łączę techniki z zakresu ciała, ducha i umysłu.

Marcin Krakowian

Wiceprezes Fundacji Jest Lepiej, Kierownik Wolontariatu Sportowego

Głowa pełna pomysłów! Wiceprezes naszej Fundacji i siła napędowa każdej dużej imprezy przez nas organizowanej ! Promotor marki na całego ! Zaraża optymizmem! Człowiek “wyposażony” w ogromna ilość empatii! Uwielbia pomagać! W Jest Lepiej oprócz imprez , jego aktualnym celem jest stworzenie wolontariatu z prawdziwego zdarzenia !

Agnieszka Paprotna

mgr fizjoterapii, Instruktor nordic walking

Nasza „social ninja Jest Lepiej”! Zawsze gotowa do działania, nie ma dla niej rzeczy nie do zrobienia! „Ogarnie” każdy temat – zawsze mogę na nią liczyć! Rozrusza największą grupę dzieciaków , po czym z głową na karku i ze spokojem poprowadzi fizjoterapię jeden na jeden!

W 2005 ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Po studiach odbyłam jeszcze wiele  kursów, ale najbardziej satysfakcjonującym był kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością fitness, po którym w krótkim czasie zaczęłąm pracować z dziećmi, jako instruktor zajęć fitnessowo-tanecznych oraz instruktor gimnastyki ogólnorozwojowej. W tym czasie pojawił się też nordic walking, który zafascynował mnie od samego początku, dlatego szybko pojawił się pomysł uzyskania kwalifikacji i praca jako instruktor.

Praca z przedszkolakami daje wielką satysfakcję, ale dużą przyjemność sprawia mi również praca z seniorami. Uwielbiam sport i wszelkie formy aktywnego spędzania czasu.  Rodzice są ostatnimi czasy coraz bardziej świadomi, jeżeli chodzi o aktywność fizyczną swoich dzieci, a sport, ruch i profilaktyka chorób w grupie osób 60+ jeszcze nie jest tak oczywistością w naszym społeczeństwie – dlatego chciałabym to zmieniać. Marzą mi się, tak jak w krajach zachodnich, ulice pełne aktywnych, uśmiechniętych dojrzałych ludzi!

Marta Szałankiewicz-Dobosz

Mgr fizjoterapii, dyplomowana masażystka

Zawsze spokojna i wnikliwa analiza problemu z którym trzeba się zmierzyć u młodego pacjenta – to Marta w ogromnym skrócie! Zawsze wyrozumiała dla swoich młodych pacjentów!

Od najmłodszych lat na pytanie kim chcesz zostać w przyszłości? Odpowiadałam,  nauczycielem wychowania fizycznego. Gdy nadszedł moment wyboru studiów moje preferencje nie uległy zmianie. Postanowiłam połączyć jednak sport i chęć pomocy ludziom wybierając kierunek fizjoterapii. Najbliższe jednak memu sercu są dzieciaki. Praca z nimi  dostarcza wiele pozytywnej  energii ale jednocześnie uczy pokory. Mottem życiowym które często  powtarzam są słowa Tissota: „Ruch może zastąpić wszystkie lekarstwa, ale żadne lekarstwo nie jest w stanie zastąpić ruchu.”

Paweł Stępnięwski

Członek Rady Fundacji Jest Lepiej, organizator

Żadnej pracy się nie boi! Nasz przewodnik PTTK. Swoim specyficznym poczuciem humoru, wnosi do ekipy wiele emocji ! Jak już się pojawi do pomocy  przy imprezie to nawet w niedzielne poranki działa jak przecinak 😉 !

Jestem miłośnikiem biegania, nordic walking, chodzenia po górach, historii oraz książek nt. himalaizmu. Na co dzień pracuje jako reporter radiowy, a od kilkunastu tygodni szkolę się również na przewodnika PTTK po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jestem członkiem naszej sekcji biegowej Jest Lepiej Run Team oraz zawodnikiem Viking Nordic Team Częstochowa. Zajmuję się w Jest Lepiej różnymi rzeczami, od prowadzenia imprez po robienie zdjęć. W przyszłości, po zdaniu egzaminu przewodnickiego będę naczelnym “oprowadzaczem”  Jest lepiej po naszym pięknym regionie wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.

Jarek Pietrzyk

Instruktor nordic-walking, kierownik biura zawodów

Dokładna analiza każdej sytuacji i zawsze cenne spostrzeżenia – czasem w imię sentencji „pięknie się różnić „. Nasz instruktor nordic-walking i organizator eventów – od kilku lat zawsze odpowiedzialny za perfekcyjnie działające biuro zawodów podczas naszych imprez. Często wspiera nas również graficznie

Sport i turystyka górska towarzyszą mi od dziecka. Pasjonat kolarstwa szosowego i narciarstwa klasycznego. Niepoprawny optymista, miłośnik wina, włoskiej kuchni oraz kina europejskiego. W Nordic Walking zakochany od pierwszego marszu w 2014 roku. Maratończyk, Mistrz Polski, Zdobywca Pucharu Polski i V-ce Mistrz Europy na dystansie 21,1 kim.

Marek Czakiert

Instruktor nordic walking

Certyfikowany sędzia nordic-walking i instruktor nordic-walking z mottem” prawidłowa technika ponad wszystko”! Podobnie jak Marta Patocka ogromne przeobrażenie stylu życia! Teraz nie wyobraża sobie funkcjonować w bezruchu …! Potrafi zarażać ruchem i optymizmem ! 

Marek jest naszym czwartym instruktorem nordic-walking, ale także certyfikowanym sędzią, którego już nie raz spotkaliście na zawodach w Częstochowie i w całej Polsce nordicowej ! Marek jest przedsiębiorcą i osobą, która udawadnia, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć przygodę ze sportem!!

Poznajcie człowieka, którego hasłem przewodnim jest “prawidłowa technika ponad wszystko”!

Marta Patocka

Instruktor nordic-walking

Wulkan energii, ogromny optymizm i chęć  do działania! Świetny promotor marki -gdzie pójdzie tam wszyscy usłyszą o Jest Lepiej ! Jest najlepszym przykładem, że chcieć to móc ! Przez ostatnie 4 lata dokonała gigantycznej metamorfozy – z osoby otyłej i nieruchliwej do szczupłej , kochającej aktywność fizyczną – stąd idealnie wkomponowała się w nasz zespół!

Na co dzień urzędnik stanu cywilnego, z zamiłowania jestem sportowcem. Uważam, że chcieć to móc i stąd moja ogromna metamorfoza – od osoby otyłej do wysportowanej i nie bojącej się wyzwań! Na zawodach pokonuję półmaratońskie dystanse np.12 etapów Gliwickiej Prowokacji Parkowej. Jestem też nordicową maratonką i ultramaratonką! 

Ewelina Suriak

Instruktor nordic-walking

Chętna i zaangażowana. Wkręcił ją mocno nordic-walking, a co najważniejsze potrafi go w zrozumiały i celny sposób przekazać podczas naszych treningów podopiecznym.

Moją przygodę z Nordic Walking zaczęłam w maju 2016 roku. Nigdy nie sądziłam że ta forma rekreacji do łatwych nie należy ale udało się ją opanować. To wszystko zaczęło się dzięki Jest Lepiej i darmowych treningów. W sierpniu 2016 roku wystartowałam w swoich pierwszych zawodach i było to ekstra przeżyciem. Niesamowity doping grupy fantastycznych ludzi dawał dużo siły i zadowolenia. Marzyłam aby kiedyś zostać instruktorem i móc swoim doświadczeniem i pasją dzielić się z innymi, udało się spełnić w 2018 roku. Stwierdziłam ze trzeba iść za ciosem i dalej się rozwijać w tym kierunku. W sierpniu 2018 zostałam również sędzią nordic walking. Uwielbiam się dzielić swoją pasją ze wszystkimi ludźmi, cieszę się że mogę dawać swą pozytywną energię innym.

Ewa Dusiel

Instruktor nordic-walking

Jest przykładem, że na podjęcie aktywności ruchowej zawsze jest czas niezależnie od okoliczności. Na dodatek można się w tym temacie rozwijać i poszerzać swoją wiedzę nie mając za sobą doświadczenia w dziedzinie sportowej!

Moja przygoda z Nordic Walking rozpoczęła się 8 lat temu. Technikę doskonaliłam pod czujnym okiem Michała Zarębskiego. Swoją pasje do kijów postanowiłam rozwijać i od 3 lat jestem instruktorem nordic walking. Uwielbiam przekazywać swoją wiedzę jak i doświadczenie w pracy i innymi ludźmi. 

Wojciech Smoleń

Trener przygotowania motorycznego, organizator

Lata lecą, a tu pojawiła się nieco młodsza energia w naszej ekipie . Wojtek wnosi dużo optymizmu. Zawsze zaangażowany, chętny do pomocy i działania. Najczęściej zajmuje się u nas treningiem motorycznym – odchudzając, poprawiając wzorce motoryczne – zarówno u sportowców jak i naszych najmłodszych podopiecznych. Oprócz tego dba o naszą stronę www, aby nie straciła na aktualności.

Przygodę ze sportem rozpocząłem jako dzieciak. Od najmłodszych lat uprawiałem różnorakie formy aktywności fizycznej by  w końcu ukończyć studia na kierunku wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im Jana Długosza w Częstochowie. Obecnie jestem studentem Fizjoterapii która pozostaję moją pasją od wielu lat. Miłośnik sportów siłowych, przygotowania motorycznego w sporcie oraz wspinaczki. Prywatnie urodzony optymista, z ogromną wiarą w ludzi. 

Sylwia Ślęzak

Trener sekcji biegowej

Sylwia pomimo młodego wieku ma juz ogromne doświadczenie w treningu biegowym o czym świadczą jej wysokie osiągnięcia sportowe! Bardzo się cieszę ze mamy tak profesjonalnego trenera w naszej ekipie niebieskiego kciuka! Pod bacznym okiem Sylwii na naszych pozytywnych treningach, formę buduję coraz liczniejsza grupa biegaczy/amatorów na różnym poziomie zaawansowania, by później z sukcesami świętować na mecie w barwach naszej ekipy biegowej Jest Lepiej Run Team!

Jestem studentką kierunku wychowanie fizyczne na Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie. Na co dzień trenuję bieganie. Mogę się pochwalić 16 medalami Mistrzostw Polski na dystansach od 3000m do 10.000m (w różnych kategoriach wiekowych).

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

bądź na bieżąco z nowościami w Jest Lepiej oraz otrzymuj specjalne rabaty i wcześniejszy dostęp do ofert specjalnych [popup_cookie expires="1 month"]

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od [DANE KONTAKTOWE FIRMY].