POMOC HUMANITARNA

450 materacy trafi do najbardziej potrzebujących jednostek pomagającym uchodźcom, żołnierzom i medykom!

450! To liczba materacy, którą udało nam się pozyskać od szczodrego darczyńcy.
 
Łączna wartość darowizny przekracza 30.000 zł!
Materace zostaną rozdysponowane według bieżącego zapotrzebowania, 20 z nich pozostanie w Częstochowie, a 430 sztuk (ok 120m3) w sobotę pojechało do Łańcuta, następnie do Ukrainy. Tam trafią do najbardziej potrzebujących jednostek pomagającym uchodźcom, żołnierzom i medykom .
  💙💛
Ogromne podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się pozytywnego zamknięcia tematu, organizacji i wysyłki materacy. 
 
Fundacja Myśląc Ojczyzna
Stanisław Ziębacz
Archidiecezja Lwowska
Bud-Trans-Wit Wojciech Wit
Wolontariat Jest Lepiej
Łukasz U
Małgorzata K
 
Darczyńca przez swoją skromność chce pozostać anonimowym.
DZIĘKUJEMY!

Kolejny transport humanitarny wysłany do Ukrainy!

Kolejny transport humanitarny jest już gotowy i wyrusza właśnie do Ukrainy.
Dary, za pośrednictwem Archidiecezji Lwowskiej Львівська Архідієцезія РКЦ trafią do najbardziej potrzebujących.
 
Co ważne, w tym transporcie znajdują się artykuły spożywcze i chemiczne od naszych darczyńców oraz zakupione z pieniędzy zebranych podczas wydarzenia „Częstochowa gra dla Ukrainy – KONCERT CHARYTATYWNY”, które odbyło się 26 marca w Muzeum monet i medali Jana Pawła II.
 
Więcej szczegółów o zakupionych rzeczach przedstawimy w odrębnym poście.
Serdeczne podziękowania dla Darczyńców!
👉3… 2… 1… Startujemy ze zbiórka pieniężną! 🤍❤️ 💙💛‼
 
👉 Kochani nadszedł czas by podzielić się z Wami bardzo dobrą informacją. Od dzisiaj wchodzimy na kolejny poziom pomocy humanitarnej. Startujemy z publiczną zbiórką pieniężną!
Jeśli chcecie wesprzeć nasze działania i tym samym mieć realny wpływ na pomoc ludziom dotkniętym wojną w Ukrainie oraz uchodźcom będących w naszym kraju, zachęcamy do dokonywania wpłat na konta naszej Fundacji. 💙
 
👉Fundacja JEST LEPIEJ jest organizacją non profit działającą od 6 lat. Sytuacja w Ukrainie sprawiła, że podjęliśmy decyzję o natychmiastowym włączeniu się w pomoc humanitarną potrzebującym uchodźcom.
 
👉 Wspólnie z naszymi wolontariuszami z Wolontariatu Jest Lepiej w pocie czoła działamy nieprzerwalnie już od miesiąca, pomagając najbardziej potrzebującym.💙💙
 
👉Jako Fundacja nawiązaliśmy m.in współpracę z Archidiecezją Lwowską wysyłając transporty bezpośrednio na teren Ukrainy, a także działamy na terenie Częstochowy pomagając w zapewnieniu kwaterunku oraz doposażenia mieszkań w niezbędne do życia rzeczy dla uchodźców.
 
👉Aby nasza pomoc mogła zwiększyć swój zasięg i dotrzeć do najdalszych regionów Ukrainy, a wysyłane dary humanitarne były tymi najodpowiedniejszymi w danym monecie postanowiliśmy uruchomić zbiórkę pieniężną.
 
👉 Wpłat możecie dokonywać na rachunki: 👈
 
Rachunek główny:
PL 12 1750 0012 0000 0000 3331 0657
BIC/SWIFT: PPABPLPK
EUR 15 1600 1462 1079 2637 4000 0001
USD 85 1600 1462 1079 2637 4000 0002
 
👉Środki pieniężne ze zbiórki będą przeznaczone na rzecz najbardziej potrzebujących uchodźców oraz na bieżące potrzeby nadal pozostających w Ukrainie obywateli, medyków i walczących tam żołnierzy.🇺🇦🇵🇱
 
👉Niebawem będziecie mogli wesprzeć nasze działania za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl. O czym będziemy jeszcze informować.👈
 
‼💙Ty również możesz wesprzeć naszą fundacje w tych działaniach!
Udostępnij ten post tak aby jego zasięg dotarł do jak największej ilości osób.💙‼ 📣

Podczas pełnego emocji wydarzenia Częstochowa gra dla Ukrainy – KONCERT CHARYTATYWNY 🇺🇦🇵🇱, zebraliśmy kwotę 8823,15!

Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za przybycie, artystom za wspaniałe występy, a organizatorom za profesjonalne przygotowanie koncertu.

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup darów dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Ukrainy, żołnierzy i medyków. Nie możemy zapomnieć o naszych wspaniałych wolontariuszach, którzy wytrwale wspierali organizatorów.

Dziękujemy, że byliście!

#pomagamy #botakjestlepiej #jestlepiej #fundacjajestlepiej #wolontariatjestlepiej

Częstochowa gra dla Ukrainy – Koncert Charytatywny

 
👉 Chcielibyśmy zaprosić serdecznie całą naszą społeczność, na jutrzejsze wydarzenie
“Częstochowa gra dla Ukrainy – KONCERT CHARYTATYWNY” 💙
 
👉 My również tam będziemy! Dzięki wspaniałym organizatorom koncertu, Fundacja JEST LEPIEJ przeprowadzi publiczną zbiórkę pieniężną podczas tego niesamowitego wydarzenia!
 
👉 Zebrane pieniądze z biletów, licytacji i puszek trafią na konto Fundacji Jest Lepiej, a następnie przeznaczone będą na rzecz najbardziej potrzebujących uchodźców oraz na bieżące potrzeby nadal pozostających w Ukrainie obywateli, medyków i walczących tam żołnierzy. 💙💛
 
Dodatkowe wsparcie.
Rachunek główny: PL 12 1750 0012 0000 0000 3331 0657
BIC/SWIFT: PPABPLPK
EUR 15 1600 1462 1079 2637 4000 0001
USD 85 1600 1462 1079 2637 4000 0002,
z dopiskiem “Darowizna – Częstochowa dla Ukrainy”
Pomagamy
 
 
 
Koncert odbędzie się 26 marca 2022
w Muzeum monet i medali Jana Pawła II 

(Jagiellońska 67/71, 42-200 Częstochowa)

Start godzina 18

Sytuacja w Ukrainie, spowodowała, że nasza Fundacja, wzięła się ostro do pracy w sektorze pomocy humanitarnej!

Od 2006 roku wraz z naszym Wolontariatem Sportowym działamy pełną parą organizując imprezy sportowe oraz pomagając najbardziej potrzebującym.

Dzięki ogromnemu sercu i zaangażowaniu naszych darczyńców i partnerów działamy już niemalże od czterech tygodni niosąc pomoc obywatelom Ukrainy. To jest niewiarygodne, co dzieje się w ostatnich dniach!!!

Nasi wolontariusze z Fundacji Jest Lepiej, niemalże całą dobę wykonują heroiczną pracę; rozwożą dary dla uchodźców, organizują noclegi, pomagają nawet! na granicy z Ukrainą czy organizują transporty humanitarne do Lwowa.

Możecie liczyć na nasze wsparcie. Bądźcie z nami!

Ogromne brawa za tą ciężką robotę dla tego, który to wszystko koordynuje czyli wiceprezesa Fundacji Marcina Krakowiana oraz Marka Krakowiana, Roberta Gęsiarza i Heleny Dybel